Trądzik i leczenie miejscowe
Trądzik to jedna z najczęściej spotykanych przypadłości związanych ze skórą. Nieestetyczne wykwity pojawiają się na skórze zwłaszcza w wieku dojrzewania, choć są również takie osoby, które muszą się zmagać z trądzikiem jeszcze w późnej dorosłości. Trądzik w dodatku ma bardzo indywidualny charakter. Może mieć odmienny przebieg, różną intensywność i objawy. Jeśli jest szczególnie dokuczliwy warto udać się do lekarza.
Często spotykanymi metodami leczenia trądziku są metody miejscowe. Odpowiednie środki można często kupić w aptekach lub drogeriach nawet bez recepty. Aby jednak mieć pewność, że sięgasz po właściwe preparaty najlepiej skontaktować się ze specjalistą przed dokonaniem zakupu. Może Ci pomóc zarówno lekarz rodzinny jak i dermatolog. Samodzielne zmaganie się z trądzikiem nie zawsze daje pożądane skutki. Poza tym możesz w niewłaściwy sposób prowadzić terapię.
Jak wobec tego powinno się traktować trądzik przy leczeniu miejscowym? Przede wszystkim warto pamiętać, że leczenie nie może dotyczyć tylko czasu, kiedy wykwity są widoczne. Pokrywanie środkiem widocznego trądziku niewiele da, bo źródło problemów kryje się głębiej w skórze. Pozornie uleczona choroba może się znów objawić, gdy przestaniesz stosować preparat. Dlatego używaj wybranego (a najlepiej wskazanego przez lekarza) środka konsekwentnie. Pamiętaj o oczyszczaniu i pielęgnacji skóry nawet wtedy, gdy trądzik nie jest widoczny. Wówczas masz większe szanse na trwałe pozbycie się przykrej przypadłości.